Надувний човен – найпопулярніший плавзасіб у рибалок і любителів відпочинку на воді, хоча на Заході стрімко набирає популярності рибна ловля з каяків з невеликими електромоторами. Головні переваги надувних розбірних човнів (гребних і моторних) – їх можна перевозити в багажнику автомобіля, швидко збирати і розбирати. Вони не вимагають особливих умов зберігання і мають доступну ціну. Неглибока осадка дає змогу ходити на надувному човні мілководдям. Надувнушки мають велику вантажопідйомність і остійність, практично непотоплювані. В Україні виробництво надувних човнів перебуває на світовому рівні, човни нічим не поступаються найкращим західним зразкам. Безсумнівний лідер серед розбірних човнів – Kolibri.

Перш ніж почати вибір надувного човна, потрібно відповісти на низку запитань: яка його мета застосування (риболовля, полювання, водний спорт, відпочинок, сплави), на якій водоймі човен буде ходити, яка кількість пасажирів зазвичай буде присутня, яка передбачається швидкість, максимальне завантаження?

Плоскодонний гребний човен із тканинним днищем – найпростіший і недорогий варіант, який підійде для невеликої водойми, місця в складеному стані займає мало і важить небагато. Стояти в ньому, звичайно, не можна.

Під час вибору моторного човна необхідно з’ясувати показники його мореплавства, швидкісні характеристики і вибрати тип днища.

У плоскодонного човна зі сланью (вставки з водостійкої фанери) більш жорстке дно, ніж просто тканинне, на ньому вже можна вудити стоячи. Сланьові човни бувають і гребні, і моторні, це найбільший сегмент розбірних човнів. Слань збільшить вагу вашого човна, але більш рівномірно розподілить навантаження.

Великого збільшення швидкості цей тип днища не дасть, звичайна потужність мотора – 5 к.с., а деякі власники задовольняються електромотором. Слань у моторному човні має бути обов’язково присутня на кормі, де може утворюватися повітряна бульбашка. Недоліки плоскодонних човнів – знесення на поворотах і хитавиця на хвилях (човен не ріже хвилю, а забирається на неї).

Кільовий човен із жорстким настилом (фанера або алюміній, обов’язково з нековзною поверхнею) – найкращий варіант розбірного моторного човна. При довжині 4,6 метрів можна ставити мотор потужністю до 50 к.с. Вага, звісно, зростає, але показники мореплавства, швидкості та комфортності різко поліпшуються.

До улюблених місць лову добиратиметеся значно швидше, а дітей можна покатати на водних лижах чи надувному атракціоні.

Кільовий човен з надувним настилом (аердек) – легший, ніж човен з жорстким настилом, але чим більша його довжина, тим менша жорсткість конструкції, більше 3,5 метрів краще не купувати.

Поза конкуренцією? абсолютний лідер за всіма показниками – надувний човен з жорстким днищем (RIB). Відмінна гідродинаміка і ходові характеристики, велика вантажопідйомність, непотоплюваність і комфортабельність.

Немає потреби доводити, що найкращий виробник РИБів – BRIG. Тут вибір – на будь-який смак, від 3 метрів до 10 завдовжки, під найрізноманітніші завдання: морські прогулянки, водний спорт і екстрим, дайвінг, перевезення вантажів, патрулювання, водолазні та рятувальні роботи.

Матеріал балонів. Ніяких тентових тканин, тільки армований ПВХ (PVC – полі-вініл-хлорид)! Не гниє, стійкий до УФ-випромінювання, агресивних середовищ і морської води. Єдина вимога зберігання ПВХ-човна – не турбувати, коли температура опускається нижче нуля градусів і тканина втрачає свою еластичність.

Довжина. До 3 метрів – човни для рибалок-одинаків. У човні 3,3 м можна покататися компанією, але комфортно вудити рибу вдасться лише удвох. Чим більша довжина човна, тим легше він виходить на глісування і краща його морехідність. Крім ваги і вантажопідйомності важливо знати кільоватість днища – чим вона вища, тим краще човен в управлінні

Головна порада: найкраще перед купівлею човна проконсультуватися з фахівцями. У салонах водно-моторної техніки БРІГ МОТОРС ми допоможемо вам вибрати човен з оптимальними розмірами, необхідним типом днища і підібрати до нього мотор.

+38 (067) 573-15-13