Човнові мотори - Brig Motors

Човнові мотори

Човновий мотор кріпиться до транцю човна і зазвичай буває бензиновим чи електричним. Нещодавно з’явилися економічні дизельні підвісні мотори. На великі катери яхти встановлюють стаціонарні дизельні двигуни.

Перші зразки підвісних човнових двигунів були створені на початку 1900-х років Олом Евінрудом, американцем норвезького походження. Кажуть, що на винахід його наштовхнуло морозиво, що розстало, яке набагато швидше було довозити додому на човні з мотором, ніж на автомобілі.

Широке застосування на човнах підвісні двигуни отримали з другої половини 20-го століття. Перша компанія, яка почала виробляти човнові мотори в Японії – Tohatsu, рекордсмен із виробничих площ цієї продукції.

Переваги підвісного мотора для човна: він не відбирає корисну площу судна, оскільки знаходиться за його межами, його легко зняти, щоб зберігати окремо від човна, а витрата палива значно менша, ніж у стаціонарного двигуна.

Ми багато років займаємося продажем човнів та моторів. Ціни, характеристики, фото продукції – дивіться у  Каталоге продукции.

Бензинові мотори для човнів поділяються на два типи: двотактні та чотиритактні. Переваги двотактників — мала вага і висока питома потужність, вони більш компактні, коштують дешевше за чотиритактні моделі, менш вимогливі до якості бензину, мають простішу конструкцію, швидше за чотиритактні набирають оберти, зручні при частому транспортуванні (перевозяться в будь-якому положенні).

У чотиритактників легший запуск і вище моторесурс, вони добре працюють на неодружених і низьких оборотах, економічніше за витратами палива, мають менший рівень шуму.


Потужність мотора підбирається залежно від його застосування. Для риболовлі та подорожей на невеликі відстані вам достатньо двигуна в 2-3 к.с. Для буксирування воднолижника знадобиться вже не менше 30 л. Чотириметровому човну або катеру потрібен двигун потужністю 50 к.с., а шестиметровий РИБ вимагає вже 150 к.с. Потужність човнового мотора не повинна бути більшою, ніж максимальна, вказана в посібнику з експлуатації човна. Чим вище потужність двигуна, тим більше витрата бензину. Найкращий варіант підбору оптимального мотора для човна – звернеться до фахівця.

Мотор складається із силового блоку, середньої частини, вузла кріплення до транцю, редуктора з гвинтом. У силовому блоці розташований маховик із магнітами, жорстко закріплений на колінчастому валу. Маховик стабілізує колінчастий вал, компенсуючи поршневі поштовхи. Колінчастий вал, розташований вертикально, перетворює поступальні рухи поршнів у обертальний рух через шатун з’єднаний з поршнем.

Ззаду знаходяться одна або дві головки циліндрів, по одній свічці на кожний циліндр. Розрізняють рядне та V-подібне розміщення циліндрів. Кут V може становити 60 чи 90 градусів. Антикавітаційна плита, розташована над редуктором, перешкоджає попаданню повітря в гвинт. У нижній частині знаходиться водозабірні грати, гвинт і перо.

За кількістю ступенів свободи кріплення мотора до транцю човна бувають наступних типів: жорстке кріплення (з нерухомою фіксацією), поворотне (обертання навколо вертикальної осі), відкидне (підйом по горизонтальній осі), поворотно-відкидне – поєднує в собі властивості поворотного та відкидного кріплення. Останній тип – найпоширеніший.

Управління двигуном – ручне, за допомогою румпеля (ручки), або дистанційне. Існує і універсальний тип – ручне та дистанційне. Сучасні підвісні мотори мають електричний генератор, електростартер, цілу низку вимірювальних приладів (аналогових або цифрових), привід підйому та нахилу двигуна.

Ціна підвісного мотора для вашого надувного пвх-човна або катера залежить від багатьох факторів: потужності, виробника, способу доставки в Україну. Раніше, будь-який рибалка мріяв про мотор для гумового човна, зараз є вибраний на будь-який смак.

Ми радимо обов’язково звертати увагу на співвідношення ціна/якість. Краще взяти продукцію відомого бренду, ніж дешеву китайську тарахтелку на один сезон. Купити дешевий мотор ще не означає заощадити, мороки з ним може виявитися достатньо. Якщо хочете, щоб двигун не глух, не шумів, не коптив, і виручав вас у негоду – беріть мотор перевіреної торгової марки.

Підвісні мотори мають різну довжину дейдвуда, яка підбирається в залежності від висоти транця вашого човна. У різних моторних брендів своя гарантійна політика та терміни гарантії. Офіційні дистриб’ютори мають сертифіковані сервісні центри, на яких працюють механіки, які пройшли стажування на фірмах-виробниках, є оригінальні комплектуючі та запасні частини, спеціальне обладнання та технічна документація.

Де можна купити човновий мотор в Україні? Ми представляємо на водно-моторному ринку України підвісні човнові мотори Tohatsu та Suzuki (офіційні поставки, продаж, гарантійне та післягарантійне технічне обслуговування, універсальні мастила та мастила). На нашому сайті ви можете дізнатися – скільки коштує двигун для човна. У салонах БРИГ МОТОРС ви завжди можете купити недорогий підвісний двигун для катера чи понтона. Ціни, технічні характеристики, описи та фото дивіться в каталозі нашого сайту.

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.