Ви купили підвісний мотор для човна, або тільки збираєтеся це робити. Що вас чекає після цього, як часто треба відвідувати сервісний центр і чи потрібно це робити? Відповідь проста – термін служби будь-якого двигуна залежить від якості та регулярності його обслуговування.
Під час вибору мотора поцікавтеся у продавця – чи є у вашому місті аторизований сервісний центр того бренду, на якому зупинився ваш вибір. Добре, якщо у механіків є сертифікати від виробника про навчання, спеціальне обладнання для діагностики, інструменти, комплектуючі та документація.
За умови регулярної та своєчасної профілактики мотор перевіреного бренду прослужить багато років. Але для цього потрібно не просто міняти свічки і мастило в редукторі раз на рік, а проходити повноцінне технічне обслуговування, частота якого залежить від інтенсивності роботи двигуна і вказана в спеціальному регламенті, який вам повинні вручити під час купівлі. У таких японських моторних грандів як Tohatsu і Suzuki сервіс в Україні на високому рівні, запчастини можна замовити, а гарантійних випадків просто немає.
Якщо двигун великої потужності, з дистанційним керуванням, то його установку і обкатку краще довірити фахівцям. У наших механіків накопичено великий досвід передпродажної підготовки моторів для човнів, стаціонарних силових установок, монтажу найрізноманітніших систем на човнах, катерах і яхтах.
Наші фахівці проведуть повну діагностику вашого двигуна, зроблять потрібні регулювання, а якщо необхідно, то ремонт і заміну деталей, що вийшли з ладу, на фірмові. У міру експлуатації вашого мотора карта регламентних робіт буде змінюватися, це питання краще теж довірити професіоналам.
ТО, коротко: перевірка свічок, розбирання карбюратора (всі жеклери замочують і чистять в особливому очищувачі), вимір компресії в циліндрах, продування всієї паливної системи (магістралі, бачок, краник), огляд редуктора і заміна його частин (якщо потрібно), заміна оливи в редукторі, заміна змащення на гвинті та на всіх рухомих частинах, перевірка затяжки всіх болтів. Не вірте, що хтось зробить ТО швидше, ніж за 2 години, звертайтеся до фахівців.
Міняти свічки в двотактниках треба кожні 50 мотогодин, а в чотиритактних після 100 годин роботи. Паливні фільтри перевіряють через 50 годин. На моторах із прямим уприскуванням є додаткові фільтри, які може замінити тільки механік зі спеціальним обладнанням. Заміна масла в редукторі – кожні 100 годин, перевірка – через 50 (цю процедуру ви можете робити самі). Водяний насос перевіряють кожні 100 годин або кожні 2 роки експлуатації.
Порада: не збільшуйте проміжки між обслуговуванням мотора для човна, адже навіть найкращі виробники не можуть зупинити утворення нагару і зносу внутрішніх вузлів.
Сервісний центр у Харкові, замовлення комплектуючих, запчастин, витратних матеріалів, універсальних мастил: