Якщо човен вже є, або ви його вже доглянули, то постає питання – якої потужності купувати двигун? До речі, саме двигун підбирають до човна, а не навпаки.
Насамперед потрібно чітко визначиться – як ви збираєтеся використовувати моторний човен – для риболовлі, відпочинку, розваг (надувні атракціони, водні лижі, вейкбординг)? І звісно, яку суму ви готові витратити.Орієнтуйтеся не тільки на ціну двигуна, а й на подальші експлуатаційні витрати. Двотактні двигуни легші, вони дешевші, важать менше, мають простішу конструкцію, вимагають менше обслуговування, зате чотиритактники більш економічні, не вимагають змішування бензину та масла, працюють тихіше, у них вищий моторесурс, надійніша робота на низьких обертах.
Мотори невідомих брендів можуть коштувати недорого, але скільки вони прослужать? Ціна брендових моторів на вторинному ринку досить висока, а відсоток гарантійних випадків кране низький. Найкраще купувати у офіційного дилера з наявністю сервісного центру.
Часто перший мотор намагаються вибрати меншою потужністю, а ціною дешевше. Правильніше робити так: вибирати двигун оптимальної потужності та з гарним співвідношенням якість/ціна. Тому, перед покупкою, обговоріть з менеджером всі питання та купуйте двигун, щоб користуватися ним багато сезонів.
Потужність 2,5 – 3,5 к.с.
Двигуни для найменших човнів (2,5-3,1 метрів довжини). На них можна ходити на невеликі дистанції на озерах та річках зі спокійною водою. Добре пристосовані для рибного лову тролінгом. Ви будете йти по воді зі швидкістю 5 км/год, максимум 8 км/год. Якщо вас влаштує, що до точки лову ви йтимете 2 км за півгодини, то це ваш мотор. Удвох і з вантажем, на хвилі та вітрі така потужність не підходить.
Компактники мощностью 5-6 л.с.
Лодки до 3,5 метра длиной, максимальная скорость 20-22 км/час. Радиус рыбалки расширяется. Если поднимется хороший ветер, то идти будет тяжело. Вдвоем, или с хорошим грузом вы больше 12 км/час на моторе такой мощности не разгонитесь, даже по гладкой воде. Если надо объехать несколько точек, то много времени вашей рыбалки будет уходить на дорогу.
Головна порада – подивіться в даних свого човна (або на шильдику) – яка вказана максимальна потужність двигуна.Більшість випадків це і є оптимальна величина. Перевищувати потужність категорично не рекомендуємо, можна втратити керування та перевернутися. Вішати потужний мотор, але не використовувати по-повній – марна трата грошей. Тому важливо розуміти – який мотор вам точно не підійде.
Потужність 9,8-9,9 к.с.
Найпопулярніша потужність. Мотори відмінно поводяться на невеликій хвилі, можна здійснювати тривалі переходи в режимі гліссування. За умови, звичайно, що у вас кільовий човен, а не плоскодонна надувнушка без посиленої статі. Швидкість на 9,9 – до 45 км/година. Чемпіон продажів у цьому сегменті – двотактний Tohatsu M 9,8 BS, найлегший і мініатюрний серед однокласників такої ж потужності (розміри можна порівняти з моделлю 5 к.с.).
Човен повинен выходити на глісування при швидкості 20 км/час при ¾ газа.
15 к.с.
Це дорожча категорія, зате комфортніший хід човна. Не бояться вітряної погоди та хвилі. Вага важча, але ви легко і в будь-яку погоду можете ходити на великі відстані втрьох на човні.
Прийнято вважати, що для гарного виходу в гліссування потрібна 1 к.с. на кожні 30 кг загальної ваги. Проконсультуйтеся зі спеціалістами та розрахуйте свій варіант.
Швидкість човна залежить не тільки від потужності двигуна, а від типу днища човна, форми та жорсткості його конструкції. Чим довший і вже човен, тим швидше він виходить на глісер. Ширина впливає на стійкість і збільшує корисний простір, тому виробники човнів ретельно прораховують розміри кожної своєї моделі, досягаючи оптимальної пропорції. Що дає правильний підбір гвинта і кут нахилу мотора? Небагато – максимум 3 км/год.
(067) 573-15-13