Кожен надувний човен виготовлено під певні умови експлуатації, він відрізняється видом днища, килеватістю, розмірами, типом транця і рекомендованою потужністю мотора. Якщо ви вже вибрали свій човен, ми рекомендуємо вибирати мотор максимальної потужності для цієї моделі, щоб використовувати всі можливості вашого плавзасобу. Підсумовуємо вашу вагу, вагу пасажирів, човна, всього спорядження і рахуємо: для впевненого виходу в режим глісування на кожні 30 кг потрібна одна кінська сила.
Проконсультуйтеся з продавцем, який тип дейдвуда вам краще вибрати (стандартна нога або подовжена). Наприклад, у Tohatsu стандартний дейдвуд 381 мм, подовжений 508 мм і супердовга нога (для вітрильних яхт) – 635 мм.
Ходові якості, витрата палива і наявність бризок води в кокпіті – все це безпосередньо залежить від правильного виставлення висоти мотора під час його монтажу на транці човна. Є простий спосіб перевірки правильного встановлення двигуна. Піднімаємо човен з мотором і встановлюємо на упорах, щоб заміряти відстань від антикавітаційної плити мотора до днища човна. Оптимальна відстань має бути 2-3 см. Якщо цифра більша – мотор сидить занадто глибоко у воді (більший опір), якщо менша – занадто високо і будуть прохоплення повітря. Що більша у човна килеватість днища, то вище можна піднімати у нього мотор. На спортивних катерах відстань від плити до днища взагалі доходить до 0,5 см, це дає змогу розвивати максимальну швидкість і максимально зменшити опір. Дехто вважає, що у воді має перебувати тільки гвинт, але іноді потрібно опускати мотор глибше, щоб уникнути дельфінування. Підбирайте оптимальну висоту – на гладкій воді у вас не повинно бути прохватів, якщо вони почалися – опустіть на півсантиметра, це і буде найкращим варіантом для вашого човна. Після правильного виставлення рівня ваш човен краще виходитиме на глісер, в кокпіт перестане захльостувати вода, і поліпшуватимуться швидкісні показники.
Кут нахилу (трим) підбирається теж дослідним шляхом на воді. Після обкатки міняєте болтики, переставляючи їх у різні отвори, тим самим змінюючи відстань до транця човна, і порівнюємо, як поводиться човен на воді. Ви відразу відчуєте – в якому положенні човен краще виходить на глісер. Не нехтуйте підбором трима і висотою утановки, це може дати значний плюс до ходових характеристик.
Зазвичай виробники комплектують двигуни гвинтами, які оптимально підходять для цієї потужності. Якщо ви правильно вибрали потужність двигуна, підібрали нахил і глибину занурення, рівномірно розподілили вагу в кокпіті, то комплект човен/мотор вас тільки тішитиме, а переходи по воді під час риболовлі приноситимуть задоволення.
У нас ви можете вибрати і купити надувний човен, двигун для човна, електромотор для рибальського човна, комплектуючі, запчастини, аксесуари, універсальні оливи і мастила для водно-моторної техніки.
Обирайте найкраще і будьте кращими разом з нами