У 2018 році корпорація Tohatsu вивела на ринок оновлені чотиритактні човнові мотори для човнів MFS9,9/15/20, впровадивши в них електронне впорскування пального й отримавши найлегші двигуни у своїх класах. За час, що минув, ці мотори отримали багато схвальних відгуків від фахівців водно-моторного ринку і любителів риболовлі. І є за що. Розробка вийшла дуже вдалою, а головне – простою в експлуатації і в обслуговуванні, що для чотиритактників не часте явище.
Конструктив MFS 9,9 зроблений таким чином, що мотор вийшов трохи важчим за двотактний такої ж потужності, але працює тихіше і економічніше. Вага -43 кг, повісити на човен цілком можна поодинці. Зручна складна ручка для перенесення встановлена таким чином, щоб за необхідності її легко можна було прибрати.
Любителі тролінгу віддають перевагу двотактним моторам, а не чотиритактним моделям, які показують більш стійку роботу на малих обертах. Зручно, що перемикання передач винесено на ергономічний сучасний румпель довжиною 44 см, на відміну від класичного розташування на корпусі двигуна. Інтегровані всі необхідні опції для управління: кнопка аварійної зупинки, регулювання зусилля ручки газу, підйом / опускання двигуна на моторах з системою Power Tilt.
У Tohatsu MFS 9,9/15/20 легкий і швидкий пуск у холодну погоду, м’яке і точне керування газом. На відміну від стандартних моторів, де центр тяжіння винесено в бік від корми, в інжекторних Тохатсу центр тяжіння зміщено (завдяки колінвалу і приводу) в бік транця човна. Це дає змогу легше піднімати й опускати мотори.
Рекомендація виробника – перевозити 4-тактні мотори на стороні румпеля, для запобігання витікання масла, а зберігати – у вертикальному положенні.
Світловий індикатор показує несправності, які можуть виникати під час роботи мотора – тиск оливи, збої в електроніці (все докладно описано в інструкції з експлуатації) – зручно і корисно.
Система електронного впорскування забезпечує більш точний контроль подачі палива, рівну роботу мотора та економію бензину. Зазвичай, електронне впорскування палива вимагає наявність акумулятора, але інжекторна версія Tohatsu не вимагає акумулятора. Тому оновлений мотор виграє за масою близько 15 кг порівняно з моторами конкурентів.
Корпорація Tohatsu позиціонує цю лінійку компактних чотиритактників як мотори прості в обслуговуванні. Консервація і розконсервація потрібні, але їх цілком можна провести самому. Масляний фільтр має вільний доступ, не потрібно нічого додатково розбирати. Заміна масла – раз на рік.
Проста і компактна система подачі палива, яке через конектор надходить у магістраль і проходить через паливний фільтр (сепаратор). Високоякісний і легкий у використанні віддільник води входить до стандартної комплектації всіх моторів Tohatsu серії EFI 9,9/15/20. Його злив можна легко відкрити і швидко видалити сміття і воду.
Після паливного насоса низького тиску паливо надходить у паровіддільник, спроектований таким чином, щоб вмістити паливний насос високого тиску, регулятор і охолоджувач палива в одному компактному блоці. Така оновлена конструкція дала змогу знизити вагу моторів.
Передбачено цілих п’ять точок кріплення анодів. Особливо актуально для тих, хто використовуватиме свій двигун у морській воді. Аноди не забувайте чистити, і міняти після зносу третини робочої поверхні.
Загалом, все гранично просто, зручно і зроблено на совість.
Висновки.
Якщо ви ходите на човні на пристойні відстані, то краще брати чотиритактний мотор, у якого менша витрата бензину і масла. А інжекторні чотиритактники Tohatsu ще економічніші, ніж карбюраторні. Це справжня японська якість, висока надійність і дуже вдала конструкція.
У нас ви завжди можете вибрати і купити мотор для човна, човен, електричний двигун для рибальського човна, спорядження та екіпіровку для водних видів спорту.