Кожен з нас формує свою думку і купує човен за своїми критеріями. Кілька порад.

Починати вибір свого човна потрібно з постановки завдань і цілей, визначити тип водойми, кількість пасажирів, бажану швидкість, завантаження, тип днища.

Від того, який тип днища ви виберете, залежить, як буде поводитися човен на воді, і наскільки комфортною буде його експлуатація. Перший рівень – плоске дно. Це найлегші човни з плоским дном, в них не можна стояти і складно ходити з мотором при вітрі і навіть легкій хвилі. Сланьова підлога – вже трохи краще, а надувне дно або жорсткий настил – ще краще.

Якому типу надувних човнів віддати перевагу – зі сланню, збірним пайолом або надувним дном? У кожного з варіантів є свої переваги, є свої плюси і мінуси, різні умови зберігання, транспортування, обсяг займаного місця. Виробники найбільше просувають човен з надувним дном. Чому? Відповідь очевидна: тому, що на сьогодні він найкраще поводиться на воді (краще тільки РІБи). Той, хто спробував походити з хорошим мотором на човні з надувним дном у вітряну погоду, з невеликими хвилями, ніколи не пересяде на сланеву надувнушку. Хоча можливий і інший варіант – рибалка ходить на сланевому човні багато років і не хоче нічого змінювати. Велика популярність човнів з надувним днищем ще пояснюється їхньою компактністю. Ті, у кого є місце для зберігання човна з трейлером, купують найкращий варіант – РІБ (надувні борти і пластикове днище, виробник №1 у світі – харківський BRIG).

Човни з надувним дном зазвичай упаковують в одну сумку, яка буде трохи більшою за упаковку човна з плоским днищем. У процесі експлуатації потрібно завжди стежити за тиском і не залишати човен на березі на відкритому сонці, щоб дно не перегрівалося (на воді перегріву можна не боятися. Стійкість на невеликих човнах з надувним дном буде не такою, як у пайольних човнів (у яких нижчий центр ваги), але вудити стоячи можна.

Висновок? Щоб не заздрити іншим власникам човнів, які проходять повз вас по воді, перед купівлею спробуйте походити на надувних човнах з різним типом днища, поговоріть з їхніми власниками і поспілкуйтеся з фахівцями. Правильний вибір човна і мотора – запорука вашого гарного настрою у вихідні дні на довгі роки, повірте!

В Україні широкий вибір розбірних човнів ПВХ вітчизняного виробництва. Ми радимо два відомих бренди: Колібрі і Спортекс, які випускають дуже якісні човни і пропонують широкий модельний ряд.

Ще одна порада: не економте на розмірах човна. Так, можна взяти меншу довжину, мотор меншої потужності, але отримати незручності під час експлуатації, якщо ви розраховуєте на ті функції, які човен просто не в змозі буде забезпечити. І тут допоможе правильний розрахунок – що вам треба поміститься в човен і з якою швидкістю ви збираєтеся на ньому пересуватися.

Що більша довжина, то кращі ходові якості, вихід у глісер, безпека, більша пасажиромісткість і вантажопідйомність. Повірте, що одна з головних умов, які ви оціните відразу після купівлі, – рівень комфорту вас і ваших пасажирів, а він безпосередньо залежить від розмірів кокпіта, сидінь, додаткових опцій.

Мотор радимо брати максимальної потужності з рекомендованих у керівництві користувача на човен. У нашому блозі ви знайдете поради – як виставляти оптимальну висоту кріплення двигуна на транці, підбирати його нахил і розподіляти вагу в кокпіті, щоб човен легко виходив у режим глісування, не задирав ніс, не дельфінував, а мотор не витрачав зайве паливо.

+38 (067) 573-15-13