БРИГ МОТОРС
Наши салоны:  
Киев, ул. Сырецкая, 9 (044) 485 1654
Харьков, пр. Московский, 247 (057) 760-46-00
Салоны Бриг Моторс
Сервисные центры
Оптовые продажи
Дилерская сеть
Производство
Ремонт катеров
Надувные лодки Kolibri
Надувные лодки Sportex
Лодочные моторы Tohatsu
Лодочные моторы Evinrude
Лодочные моторы Suzuki
Электродвигатели Torqeedo
Электрические моторы
Flover
Воднолыжное снаряжение
Jobe
Масла и смазки
Страховочные жилеты и
чехлы для двигателей
Квадроциклы CF Moto
BRP Центр Харьков
Квадроциклы Can-Am BRP
Гидроциклы Sea-Doo BRP
Снегоходы Ski-Doo BRP
Родстеры Spyder
Техника б/у
БРИГ МОТОРС
БРИГ МОТОРС
БРИГ МОТОРС
Мы на facebook
Канал БРИГ МОТОРС


ukraina.net.ua - каталог сайтов Украины
Volvo Penta IPS – революція по-шведському

Список статей

У жовтні на Мальорці ще тепло. Допитливі журналісти, представники провідних міжнародних видань з катерної тематики запрошені Volvo Penta на острів, з нетерпінням прогулювалися причалом, уважно розглядаючи два однакових 12-метрові італійські катери Cranchi Mediterranee, з написами на бортах, що засвідчували причетність шведської компанії до їх пропульсивних комплексів.

IPS_500_x2 1

Пiсля демонстрації ходових якостей обох катерів, неясні підозри почали набувати присмаку впевненості — щось тут не так: один з катерів значно скорiше виходив на глісування, мав помітно більшу швидкість і набагато кращу маневреність.

Те, що побачили журналісти після повернення в конференц-залу готелю, викликало ефект вибуху бомби- такого не очікував ніхто.

Постійно зростаючі вимоги до можливостей швидкiсних катерів примушують виробників витискувати з моторів та корпусів усе до останнього. Однак до певної межі. Одна з проблем — зниження ефективності традиційних пропульсивних комплексів з гребними валами на швидкостях понад 30 вузлів. Разом із тим, збільшення швидкості та підвищення рівня комфорту — чи не основні умови подальшого розвитку швидкiсних морських спортивних і робочих катерів довжиною 10-14 метрів.

IPS_500_x2 2

Після відкриття завіси перед очима журналістів з'явилася система подібна до знайомої поворотної колонки Duoprop, але змонтована під днищем, а не транці, як раніше, і розвернута гвинтами вперед.

Після першого шоку виникла злива технічних питань, відповіді на які дали повне уявлення про новий привід Volvo Penta IPS (Inboard Performance System — стаціонарна операційна система).

Перш за все, стало зрозуміло, що пропульсивні комплекси Volvo Penta IPS призначені для заміни силових установок із традиційними валопроводами. Переваги очевидні — відсутня вертикальна складова упору, властива традиційним силовим установкам із гребними валами, тягнучі гвинти протилежного обертання (як на знаменитих кутових колонках Duoprop Volvo Penta) працюють у незбуреному потоці, через що їх коефіцієнт корисної дії (к.к.д.) значно вищий. Крім цього, підводна частина комплексу поворотна, що забезпечує прекрасну маневреність і виключає необхідність в стерновому комплексі, звiдси i значно менший опір пiд час руху судна. Вихлопні гази виводять через підводну частину. Поток води підхоплює їх і відкидає далеко назад, перешкоджаючи загазованості в кормовій частинi судна. Рівень шуму усього комплексу також помітно нижчий.

Complete_system

Простішою стала установка комплексу. Для монтажу Volvo Penta IPS необхідно передбачити лише циліндричний колодязь в днищі катера, після чого вставляють привід в корпус і підтискують потужним фланцем. Водонепроникність і шумо/віброізоляцію забезпечують два гумових кільця, встановлених в колодязь перед монтажем приводу.

Двигун, встановлений на амортизатори, через короткий проміжний вал обертає вал гідравлічного реверс-редуктора. Це частина стандартної для Volvo Penta системи ЕVC (Electronic Vessel Control — інтегрованої електронної системи контролю за судном). Система дистанційного керування, що передає всі команди електричними дротами, контролює швидкість двигуна, реверс, а також команди від штурвалу. За напрямок руху відповідає вбудований у привід високоточний електродвигун, що й повертає підводну частину приводу праворуч чи ліворуч. Крім цього, система EVC дозволяє застосовувати ефект, схожий на "обважнення" керма сучасного автомобіля, але в цьому випадку на максимальній швидкості доведеться обертати штурвал більшу кількість разів — для вашої ж безпеки. Декілька контрольних функцій EVC дозволяють зменшити ризик пошкодження двигуна або пропульсивної частини — при виявленні несправності потужність буде зменшена до часу повного усунення несправності.


DussIps

Основні принципи Volvo Penta — якість, безпека і турбота про оточуюче середовище — також відображені в ідеї IPS. Усі частини, що контактують з морською водою, виготовлені із спеціального нікель-алюмінієво-бронзового сплаву та із неіржавіючої сталі, потребують мінімального обслуговування і практично не шкодять навколишньому середовищу. Частини приводу — муфти, підшипники, шестерні виготовлені з необхідним запасом міцності і забезпечують тривалу безпроблемну експлуатацію.

Останнім питанням до Volvo Penta було: "Що відбувається з підводною частиною при зіткненні з напівзатопленим об'єктом?"

High_speed_handling

Замість довгих пояснень організатори продемонстрували фільм, що повністю розвіяв усі сумніви: на малій швидкості при зіткненні нічого не відбувається —міцності цілком достатньо, при наїзді в режимі глісування — підводна частина просто відламується, залишаючи корпус неушкодженим і водонепроникним. Перевірено багато разів — при подібних зіткненнях на повному ходу катерів з гребними нахиленими валами або з кутовими колонками з перешкодою пошкодження будуть аж ніяк не меншими.

Що ж отримує споживач за свої гроші? Volvo Penta твердить — переваги очевидні:

— швидкість. Ви отримуєте приріст швидкості на 6-8 вузлів (при тій же потужності) в діапазоні 25-45 вузлів;

— зменшення витрат пального. При однаковій швидкості з катером із гребними нахиленими валами, економія становить приблизно 30% при 30 вузлах;

— набагато швидший вихід на глісування;

— прекрасна керованість на малих швидкостях;

— значно вищий рівень комфорту за рахунок зменшення шуму ( приблизно на 50%) і вібрації;

— значне спрощення процедури сервiсу — весь комплекс спроектований, виготовлений і обслуговується однією компанією,Volvo Penta.

— економія часу при встановленні комплексу на корабельні сягає 50%. Це дуже важливий чинник, що безпосередньо впливає на вартість усього судна.IPS

Які ж недоліки систем Volvo Penta IPS 400 і IPS 500? Шведи їх не приховують. Перш за все нові пропульсивні комплекси призначені лише для швидкiсних (25-45 вузлів) глісуючих суден з двома двигунами. Це обмеження пов'язане з необхідністю забезпечення пласкої ділянки днища для установки поворотної частини приводу. Відсутнє регулювання кута установки приводу у вертикальній площині, тобто для регулювання ходового диференту необхідно використовувати транцеві плити або інтерцептори. Отже підняти Volvo Penta IPS, як кутову колонку, неможливо. Та й навіщо — адже новий комплекс насамперед призначений для заміни систем з гребними нахиленими валами, що також завжди знаходяться під водою.

Propulsion_unit_cutout

Сьогодні Volvo Penta будує дві модифікації нових комплексів з 6-циліндровими рядними дизелями об'ємом у 5,5 літрів і потужністю 310 і 370 к.с. — IPS 400 та IPS 500 відповідно. Цифрові індекси 400 і 500 означають необхідну потужність при застосуванні звичайних гребних валів.

Новий тип приводу був випробуваний провідними світовими виробниками катерів і з 2005 року англійські (Fairline, Princess, Sealine), французькі (Benetau), американські (Tiara), а також іспанські, італійські та інші суднобудівні компанії оснащуватимуть свої човни комплексами IPS 400 і IPS 500. Широкому загалу нові системи показали у січні на London Boat Show 2005, а "живі" катери можна буде побачити на весняних виставках цього року.

Значну зацікавленість новим приводом виявляють також корабельні, що будують катери для митників, прикордонників та військово-морських сил.

Швидкість люблять всі.

Пiсля досягнення швидкостi 30 вузлiв к.к.д. систем з нахиленим валом рiзко знижується. Наскiльки вiн бiльший у Volvo Penta IPS, добре видно з наведеного графiка, наданого компанiєю#nbsp; Volvo Penta.

Результати порівняльних випробувань приводу IPS та традиційного с нахиленим валом.

Тестові човни — ідентичні, Cranchi 41 Mediterranee (довжина — 12.2 м, ширина — 3.84 м, водотонажність — близько 9.5 т, силова установка — 2xVolvo Penta TAMD 63P потужністю 2x370 к.с.)

Показник Привід Нахилений вал Graph1
Макс. швидкість, вузли3731
Час розгону до швидкості 25 вузлів, с 13.1 15.3
Витрати палива при швидкості 30 вузлів, л/ч 95135

Матерiал надано представництвом Volvo Penta в Українi:

Последние статьи в этом разделе:

 • Новый электромотор Torqeedo Travel 1003 С
 • Электромоторы Torqeedo получили премию DAME Design Award 2016
 • Перспективы Torqeedo в Украине
 • Консервация мотора и восстановление корпуса
 •  
  Список статей

  НОВОСТИ БРИГ МОТОРС
  Приглашаем на «Байбак трофи 2018»
   17.04.2018
  Всех любителей гонок на квадроциклах приглашаем на «Байбак трофи». Которое состоится с 20 по 22 апреля года в Купянске (Харьковская область).
   Подробнее »»

  BRIG на выставке Рыбалка.Охота.Туризм
   21.02.2018
  Всех любителей водно-моторной техники приглашаем на самое посещаемое бот-шоу Украины - Рыбалка.Охота.Туризм, которое пройдет с 1-4 марта 2018 в киевском МВЦ, Броварской проспект, 15.

  Подробнее »»

  Открытие новых салонов в Харькове
   19.01.2018
  В Харькове на проспекте Московский, 247 открылись и принимают гостей

  Подробнее »»

  Внимание! Мы переехали!
   18.01.2018
  Магазин БРИГ МОТОРС Харьков переехал по адресу пр. Московский, 247, тел. (067) 579-17-17
   Подробнее »»

  НОВОГОДНИЕ СКИДКИ
  ПРОДОЛЖАЮТСЯ! до 31.01.18
   17.01.2018
  Фирма БРИГ МОТОРС объявляет о праздничных скидках

  Подробнее »»

  Архив новостей  »»
  Copyright © 1999-2018 БРИГ МОТОРС
  Сделано в BIzone
  У нас вы можете выбрать и купить лодку, лодочный мотор, получить сервисное обслуживание.
  БРИГ МОТОРС в Киеве: ул. Сырецкая, 9 | Тел.: (044) 485 1653 , 485 1654
  БРИГ МОТОРС в Харькове: пр. Московский, 247 | Тел.: (057) 760-46-00, 760-46-02
  Коммерческий отдел оптовых продаж | Тел.: (057) 760-48-93 , 760-48-94
  kiev©brig-motors.com
  info.kharkov©brig-motors.com
  brig_opt©brig-ltd.com